- Home
- »
- Products & Services
- »
- New Items
New Items
22KT New Design Gold Couple Ring
Minimum Order Quantity: 100 Gram
Product Brochure
| Gold Purity | 22K |
| Ring Weight | 6–8 g |
| Ring Design | Plain |
| Brand | Sunbera |
| Purity | 92% |
| Metal Color | Yellow Gold |
| Jewellery Type | Couple Gold Ring |
| Occasion | Party Wear, Wedding, Office Wear, Festive Wear, Engagement, Religious, Daily Wear |
| Gender | Unisex |
| Type | Ring |
| Gemstone Type | No Gemstone |
| Packaging Type | Box |
| Certification | BIS Hallmarked |
| Is It Handmade | Handmade |
| Country of Origin | Made in India |
Greetings From Sunbera India Pvt Ltd, Mumbai & Pune,
We are a leading Manufacturer, Wholesaler & Exporter of Gold, Diamond & 925 Silver Jewellery, Idols & Coins and Casting Jewelry.
( Rings, Bracelets, Tops, Necklaces, Kada, Pendants & More)
Additional Information:
- Production Capacity: 100KG
- Delivery Time: 7-10 Days
New 916 Gold Couple Ring Plain
Product Brochure
| Gender | Unisex |
| Type | Ring |
| Brand | Sunbera |
| Purity | 92% |
| Jewellery Type | Couple Gold Ring Plain |
| Packaging Type | Box |
| Is It Handmade | Handmade |
| Country of Origin | Made in India |
We are a leading Manufacturer, Wholesaler & Exporter of Gold & 925 Silver Jewellery & Diamond jewellery Idols, Vertical Mala, Mangalsutra and Casting Jewelry. we take customized order also.
Additional Information:
- Production Capacity: 1000kg
- Delivery Time: 7-10 Days
- Packaging Details: Standard quality worthy packaging will be provided
22KT New Design couple Ring
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Gold Purity | 22K |
| Ring Weight | 4–6 g |
| Ring Design | Plain |
| Purity | 92% |
| Brand | Sunbera |
| Metal Color | Yellow Gold |
| Jewellery Type | Couple Gold Ring Plain |
| Occasion | Engagement, Festive Wear, Office Wear, Wedding, Religious, Party Wear, Daily Wear |
| Gender | Unisex |
| Type | Ring |
| Gemstone Type | No Gemstone |
| Packaging Type | Box |
| Certification | BIS Hallmarked |
| Is It Handmade | Handmade |
| Country of Origin | Made in India |
Greetings From Sunbera India Pvt Ltd, Mumbai & Pune,
We are a leading Manufacturer, Wholesaler & Exporter of Gold, Diamond & 925 Silver Jewellery, Idols & Coins and Casting Jewelry.
( Rings, Bracelets, Tops, Necklaces, Kada, Pendants & More)
Additional Information:
- Production Capacity: 100kg
- Delivery Time: 7-10 Days
22KT New Design Gold Couple Ring
Minimum Order Quantity: 100 Gram
Product Brochure
| Gold Purity | 22K |
| Ring Weight | 4–6 g |
| Ring Design | Plain |
| Brand | Sunbera |
| Purity | 92% |
| Metal Color | Yellow Gold |
| Jewellery Type | Couple Gold Ring |
| Occasion | Religious, Engagement, Wedding, Party Wear, Office Wear, Daily Wear, Festive Wear |
| Gender | Unisex |
| Type | Ring |
| Gemstone Type | No Gemstone |
| Packaging Type | Box |
| Certification | BIS Hallmarked |
| Is It Handmade | Handmade |
| Country of Origin | Made in India |
Greetings From Sunbera India Pvt Ltd, Mumbai & Pune,We are a leading Manufacturer, Wholesaler & Exporter of Gold, Diamond & 925 Silver Jewellery, Idols & Coins and Casting Jewelry.( Rings, Bracelets, Tops, Necklaces, Kada, Pendants & More)
Additional Information:
- Production Capacity: 100kg
- Delivery Time: 7-10 Days
22KT New Design Gold Couple Ring
Minimum Order Quantity: 100 Piece
Product Brochure
| Gold Purity | 22K |
| Ring Weight | 6–8 g |
| Ring Design | Plain |
| Purity | 92% |
| Brand | Sunbera |
| Metal Color | Yellow Gold |
| Jewellery Type | Couple Gold Ring |
| Occasion | Engagement, Party Wear, Festive Wear, Office Wear, Wedding, Daily Wear |
| Gender | Unisex |
| Type | Ring |
| Gemstone Type | No Gemstone |
| Certification | BIS Hallmarked |
| Packaging Type | Box |
| Is It Handmade | Handmade |
| Country of Origin | Made in India |
Greetings From Sunbera India Pvt Ltd, Mumbai & Pune,
We are a leading Manufacturer, Wholesaler & Exporter of Gold, Diamond & 925 Silver Jewellery, Idols & Coins and Casting Jewelry.
( Rings, Bracelets, Tops, Necklaces, Kada, Pendants & More)
Additional Information:
- Production Capacity: 100 kg
- Delivery Time: 7-10 days
22KT New Design Gold Peacock Mala
Minimum Order Quantity: 100 Gram
| Gold Purity | 22K |
| Necklace Weight | Up to 10 g |
| Necklace Style | Rani Haar |
| Metal Color | Yellow Gold |
| Gemstone Type | Emerald |
| Necklace Length | 16 in |
| Occasion | Bridal, Daily Wear |
| Clasp Type | S Hook |
| Certification | BIS Hallmarked |
We are Manufacturers, Wholesaler and Exporters of Diamond Jewellery, Gold Jewellery and 925 Silver Idols Jewellery. We Manufacture Vertical Mala, Mangalsutra, Idols (Murti) , Casting Jewellery ( rings, bracelets, tops, necklaces, kada, pendants and more)
Additional Information:
- Production Capacity: 100 Kg
- Delivery Time: 7-10 Days
92.5 New Design Silver Peacock Mala
Minimum Order Quantity: 1000 Gram
| Material | 925 Sterling Silver |
| Product Type | Mala |
| Length | 18 inch |
| Weight (Grams) | 10-20 gm |
| Plating | Rhodium Plated |
We are Manufacturers, Wholesaler and Exporters of Diamond Jewellery, Gold Jewellery and 925 Silver Idols Jewellery. We Manufacture Vertical Mala, Mangalsutra, Idols (Murti) , Casting Jewellery ( rings, bracelets, tops, necklaces, kada, pendants and more)
Additional Information:
- Production Capacity: 100 Kg
- Delivery Time: 3-4 Days
92.5 New Design Silver Sonata Lightweight Kada
Minimum Order Quantity: 1000 Gram
| Silver Type | Sterling Silver |
| Purity | 92.5% |
| Country of Origin | Made in India |
We are Manufacturers, Wholesaler and Exporters of Diamond Jewellery, Gold Jewellery and 925 Silver Idols Jewellery. We Manufacture Vertical Mala, Mangalsutra, Idols (Murti) , Casting Jewellery ( rings, bracelets, tops, necklaces, kada, pendants and more)
Additional Information:
- Production Capacity: 100 Kg
- Delivery Time: 7-10 Days
999 New Design Silver Coin
Minimum Order Quantity: 100 Gram
| Purity | 999 |
| Shape | Round |
| Brand | Sunbera |
| Hallmark | BIS Hallmarked |
| Design Theme | Lakshmi |
| Usage | Investment, Religious Use, Collection, Gifting |
| Packaging | Box Pack |
| Country Of Origin | India |
We are Manufacturers, Wholesaler and Exporters of Diamond Jewellery, Gold Jewellery and 925 Silver Idols Jewellery. We Manufacture Vertical Mala, Mangalsutra, Idols (Murti) , Casting Jewellery ( rings, bracelets, tops, necklaces, kada, pendants and more)
Additional Information:
- Production Capacity: 100 Kg
- Delivery Time: 3-4 Days