- Home
- ยป
- Products & Services
- »
- MENS BRACELET
MENS BRACELET
Gold Gents Bracelets
Product Brochure
| Brand | Sunbera |
| Type | Bracelet |
| Purity | 92% |
| Occasion | Engagement |
| Packaging Type | Box |
| Material | Gold |
| Country of Origin | Made in India |
New Design Gents Gold Bracelet
Product Brochure
| Jewellery Type | GOLD BRACELET |
| Type | BRACELET |
| Brand | SUNBERA |
| Purity | 92% |
| Packaging Type | BOX |
| Color | GOLDEN |
| Country of Origin | Made in India |
We are a leading Manufacturer, Wholesaler & Exporter of Gold & 925 Silver Jewellery & Diamond jewellery Idols, Vertical Mala, Mangalsutra and Casting Jewelry. we take customized order also.
Additional Information:
- Production Capacity: 1000KG
- Delivery Time: 7-10 DAYS
- Packaging Details: Standard quality worthy packaging will be provided
New Design Gold Bracelet
Minimum Order Quantity: 100 Gram
Product Brochure
| Jewellery Type | GOLD JEWELELRY |
| Brand | SUNBERA |
| Purity | 92 |
| Type | Bracelets |
| Material | GOLD |
| Country of Origin | Made in India |
We are a Leading Manufacturer, Wholesaler & Exporter of Gold & 925 Silver Idols Jewellery & Diamond Jewellery Idols, Vertical Mala, Mangalsutra and Casting Jewelry. we take customized order also.
Additional Information:
- Production Capacity: 1000
- Delivery Time: 7-10 DAYS
- Packaging Details: Standard quality worthy packaging will be provided
New Design 92.5% Silver Italic Bracelet
Product Brochure
| Purity | 92.5 |
| Size | FREE SIZE |
| Material | SILVER |
| Color | SILVER |
| Country of Origin | Made in India |
We are a Leading Manufacturer, Wholesaler & Exporter of Gold & 925 Silver Idols Jewellery & Diamond Jewellery Idols, Vertical Mala, Mangalsutra and Casting Jewelry. we take customized order also.
Additional Information:
- Production Capacity: 1000KG
- Delivery Time: 7-10 DAYS
- Packaging Details: Standard quality worthy packaging will be provided
New Design 92.5% Silver Italic Bracelet
Product Brochure
| Purity | 92.5% |
| Size | FREE SIZE |
| Material | SILVER |
| Color | SILVER |
| Country of Origin | Made in India |
We are a Leading Manufacturer, Wholesaler & Exporter of Gold & 925 Silver Idols Jewellery & Diamond Jewellery Idols, Vertical Mala, Mangalsutra and Casting Jewelry. we take customized order also.
Additional Information:
- Production Capacity: 1000KG
- Delivery Time: 7-10 DAYS
- Packaging Details: Standard quality worthy packaging will be provided
New Design 92.5% Silver Italic Bracelet
Product Brochure
| Purity | 92.5% |
| Size | FREE SIZE |
| Material | SILVER |
| Color | SILVER |
| Country of Origin | Made in India |
We are a Leading Manufacturer, Wholesaler & Exporter of Gold & 925 Silver Idols Jewellery & Diamond Jewellery Idols, Vertical Mala, Mangalsutra and Casting Jewelry. we take customized order also.
Additional Information:
- Production Capacity: 1000KG
- Delivery Time: 7-10 DAYS
- Packaging Details: Standard quality worthy packaging will be provided
New Design 925 silver Cocktail Bracelet
Minimum Order Quantity: 500 Gram
Product Brochure
| Purity | 925 |
| Country of Origin | Made in India |
We are a Leading Manufacturer, Wholesaler & Exporter of Gold & 925 Silver Idols Jewellery & Diamond Jewellery Idols, Vertical Mala, Mangalsutra and Casting Jewelry. we take customized order also.
Additional Information:
- Production Capacity: 100kg
- Delivery Time: 7-10 days
- Packaging Details: Standard quality worthy packaging will be provided New Design 925 silver Lily Ring
92.5 New Design Silver Spring Kada
Minimum Order Quantity: 1000 Gram
| Kada Type | Spring Kada |
| Ideal For | Women |
| Metal Purity | 92.5 Sterling |
| Bracelet Style | Kada |
| Suitable Gender | Women |
| Weight (Grams) | Upto 10 g |
| Weight | 10โ20 g |
| Design | Stone Studded |
| Plating | Silver Finish |
| Purity | 925 Silver |
| Occasion | Daily Wear, Party Wear, Gifting, Wedding, Festive Wear |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 Kg
- Delivery Time: 3-4 Days
92.5 New Design Silver Hollow Punjabi Kada
Minimum Order Quantity: 1000 Gram
| Ideal For | Men |
| Bracelet Style | Kada |
| Weight (Grams) | Upto 10 g |
| Plating | Silver Finish |
| Purity | 925 Silver |
| Closure Type | Hook and Eye |
| Occasion | Festive Wear, Wedding, Party Wear, Daily Wear |
We are Manufacturers, Wholesaler and Exporters of Diamond Jewellery, Gold Jewellery and 925 Silver Idols Jewellery. We Manufacture Vertical Mala, Mangalsutra, Idols (Murti) , Casting Jewellery ( rings, bracelets, tops, necklaces, kada, pendants and more)
Additional Information:
- Production Capacity: 100 Kg
- Delivery Time: 3-4 Days