- Home
- »
- Products & Services
- »
- LADIES RING STONE
LADIES RING STONE
New Design Gold Ladies Ring Stone
Product Brochure
| Purity | 92% |
| Type | RING |
| Color | Golden |
| Brand | SUNBERA |
| Packaging Type | BOX |
| Material | GOLD |
| Is It Handmade | Handmade |
| Occasion | Regular Wear |
| Country of Origin | Made in India |
We are a Leading Manufacturer, Wholesaler & Exporter of Gold & 925 Silver Jewellery & Diamond Jewellery Idols, Vertical Mala, Mangalsutra and Casting Jewelry. we take customized order also.
Additional Information:
- Production Capacity: 1000KG
- Delivery Time: 7-10 DAYS
- Packaging Details: Standard quality worthy packaging will be provided
New Design Ladies Gold Ring Stone
Product Brochure
| Jewellery Type | GOLD JEWELLERY |
| Type | RING |
| Brand | SUNBERA |
| Purity | 92 |
| Material | GOLD |
| Country of Origin | Made in India |
We are a Leading Manufacturer, Wholesaler & Exporter of Gold & 925 Silver Idols Jewellery & Diamond Jewellery Idols, Vertical Mala, Mangalsutra and Casting Jewelry. we take customized order also.
Additional Information:
- Production Capacity: 1000KG
- Delivery Time: 7-10 DAYS
- Packaging Details: Standard quality worthy packaging will be provided
New Design Ladies Gold Ring Plain
Minimum Order Quantity: 100 Gram
Product Brochure
| Jewellery Type | gold jewellry |
| Brand | sunbera |
| Purity | 92 |
| Material | gold |
| Country of Origin | Made in India |
We are a Leading Manufacturer, Wholesaler & Exporter of Gold & 925 Silver Idols Jewellery & Diamond Jewellery Idols, Vertical Mala, Mangalsutra and Casting Jewelry. we take customized order also.
Additional Information:
- Production Capacity: 1000kh
- Delivery Time: 7-10 days
- Packaging Details: Standard quality worthy packaging will be provided
New Design Ladies Gold Ring Plain
Product Brochure
| Jewellery Type | GOLD JEWELLEY |
| Brand | SUNBERA |
| Purity | 92 |
| Material | GOLD |
| Country of Origin | Made in India |
We are a Leading Manufacturer, Wholesaler & Exporter of Gold & 925 Silver Idols Jewellery & Diamond Jewellery Idols, Vertical Mala, Mangalsutra and Casting Jewelry. we take customized order also.
Additional Information:
- Production Capacity: 1000KG
- Delivery Time: 7-10 DAYS
- Packaging Details: Standard quality worthy packaging will be provided
Gold Ladies Ring Plain
Minimum Order Quantity: 100 Gram
| Jewellery Type | Gold Jewellery |
| Purity | 92 |
| Material | Gold |
| Brand | Sunbera |
| Country of Origin | Made in India |
We are a Leading Manufacturer, Wholesaler & Exporter of Gold & 925 Silver Idols Jewellery & Diamond Jewellery Idols, Vertical Mala, Mangalsutra and Casting Jewelry. we take customized order also.
Additional Information:
- Production Capacity: 100kg
- Delivery Time: 7-10 days
- Packaging Details: Standard quality worthy packaging will be provided
22KT New Design Gold Gents Ring Stone
Minimum Order Quantity: 100 Gram
| Ring Design | Stone Studded |
| Gold Purity | 22K |
| Ring Weight | 4–6 g |
| Gemstone Type | Emerald |
| Metal Color | Yellow Gold |
| Occasion | Daily Wear, Wedding, Party Wear, Office Wear, Engagement, Festive Wear |
| Finish | High Polish |
| Certification | BIS Hallmarked |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 Kg
- Delivery Time: 7-10 Days
22KT New Design Gold Venky Ring Stone
Minimum Order Quantity: 100 Gram
| Ring Design | Stone Studded |
| Gold Purity | 22K |
| Ring Weight | 6–8 g |
| Gemstone Type | Emerald |
| Occasion | Wedding, Promise Ring, Engagement, Festive Wear, Party Wear, Daily Wear, Office Wear |
| Metal Color | Yellow Gold |
| Finish | High Polish |
| Certification | BIS Hallmarked |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 Kg
- Delivery Time: 7-10 Days
New Design Ladies Gold Ring Stone
Product Brochure
| Jewellery Type | GOLD JEWELLERY |
| Type | RING |
| Brand | SUNBERA |
| Purity | 92% |
| Material | GOLD |
| Country of Origin | Made in India |
We are a Leading Manufacturer, Wholesaler & Exporter of Gold & 925 Silver Idols Jewellery & Diamond Jewellery Idols, Vertical Mala, Mangalsutra and Casting Jewelry. we take customized order also.
Additional Information:
- Production Capacity: 1000KG
- Delivery Time: 7-10 DAYS
- Packaging Details: Standard quality worthy packaging will be provided
New Design lLadies Gold Ring Stone
Product Brochure
| Type | RING |
| Jewellery Type | GOLD JEWELLERY |
| Brand | SUNBERA |
| Purity | 92% |
| Material | GOLD |
| Country of Origin | Made in India |
We are a Leading Manufacturer, Wholesaler & Exporter of Gold & 925 Silver Idols Jewellery & Diamond Jewellery Idols, Vertical Mala, Mangalsutra and Casting Jewelry. we take customized order also.
Additional Information:
- Production Capacity: 1000KG
- Delivery Time: 7-10 DAYS
- Packaging Details: Standard quality worthy packaging will be provided
New Design Ladies Gold Ring Plain
Minimum Order Quantity: 100 Gram
Product Brochure
| Jewellery Type | GOLD JEWELLERY |
| Brand | SUNBERA |
| Purity | 92 |
| Material | GOLD |
| Country of Origin | Made in India |
We are a Leading Manufacturer, Wholesaler & Exporter of Gold & 925 Silver Idols Jewellery & Diamond Jewellery Idols, Vertical Mala, Mangalsutra and Casting Jewelry. we take customized order also.
Additional Information:
- Production Capacity: 1000KG
- Delivery Time: 7-10 DAYS
- Packaging Details: Standard quality worthy packaging will be provided
New Design Gold Ladies Ring Stone
Product Brochure
| Type | RING |
| Purity | 92 |
| Color | Golden |
| Packaging Type | BOX |
| Size | FREE SIZE |
| Material | GOLD |
| Is It Handmade | Handmade |
| Brand | SUNBERA |
| Occasion | Regular Wear |
| Country of Origin | Made in India |
We are a Leading Manufacturer, Wholesaler & Exporter of Gold & 925 Silver Idols Jewellery & Diamond Jewellery Idols, Vertical Mala, Mangalsutra and Casting Jewelry. we take customized order also.
Additional Information:
- Production Capacity: 1000KG
- Delivery Time: 7-10 DAYS
- Packaging Details: Standard quality worthy packaging will be provided
New Design Gold Horse Ring
Product Brochure
| Gender | Unisex |
| Type | RING |
| Brand | SUNBERA |
| Purity | 92% |
| Jewellery Type | GOLD |
| Carat | 22 |
| Packaging Type | BOX |
| Is It Handmade | Handmade |
| Country of Origin | Made in India |
We are a leading Manufacturer, Wholesaler & Exporter of Gold & 925 Silver Jewellery & Diamond jewellery Idols, Vertical Mala, Mangalsutra and Casting Jewelry. we take customized order also.
Additional Information:
- Production Capacity: 1000KG
- Delivery Time: 7-10 DAYS
- Packaging Details: Standard quality worthy packaging will be provided
New 92% Gold Ladies Ring Plain
Minimum Order Quantity: 100 Gram
Product Brochure
| Jewellery Type | Gold Jewellery |
| Purity | 92 |
| Brand | Sunbera |
| Country of Origin | Made in India |
We are a Leading Manufacturer, Wholesaler & Exporter of Gold & 925 Silver Idols Jewellery & Diamond Jewellery Idols, Vertical Mala, Mangalsutra and Casting Jewelry. we take customized order also.
Additional Information:
- Production Capacity: 100KG
- Delivery Time: 7-10 DAYS
- Packaging Details: Standard quality worthy packaging will be provided
New Design 925 silver Ladies Ring Stone
Minimum Order Quantity: 200 Gram
Product Brochure
| Purity | 925 |
| Country of Origin | Made in India |
We are a Leading Manufacturer, Wholesaler & Exporter of Gold & 925 Silver Idols Jewellery & Diamond Jewellery Idols, Vertical Mala, Mangalsutra and Casting Jewelry. we take customized order also.
Additional Information:
- Production Capacity: 100kg
- Delivery Time: 7-10 days
- Packaging Details: Standard quality worthy packaging will be provided
New Design 92 Ladies Gold Ring Stone
Minimum Order Quantity: 100 Gram
Product Brochure
| Brand | SUNBERA |
| Color | Golden |
| Material | GOLD |
| Country of Origin | Made in India |
We are a Leading Manufacturer, Wholesaler & Exporter of Gold & 925 Silver Idols Jewellery & Diamond Jewellery Idols, Vertical Mala, Mangalsutra and Casting Jewelry. we take customized order also.
Additional Information:
- Production Capacity: 1000KG
- Delivery Time: 7-10 DAYS
- Packaging Details: Standard quality worthy packaging will be provided