- Home
- »
- Products & Services
- »
- GOLD VERTICAL MALA
GOLD VERTICAL MALA
New Design Gold Vertical Mala
Product Brochure
| Brand | SUNBERA |
| Purity | 92% |
| Color | Golden |
| Type | MALA |
| Is It Handmade | Handmade |
| Occasion | Regular Wear |
| Country of Origin | Made in India |
We are a leading Manufacturer, Wholesaler & Exporter of Gold & 925 Silver Jewellery & Diamond jewellery Idols, Vertical Mala, Mangalsutra and Casting Jewelry. we take customized order also.
Additional Information:
- Production Capacity: 1000KG
- Delivery Time: 7-10 DAYS
- Packaging Details: Standard quality worthy packaging will be provided
22KT New Design Gold Vertical Mala
Minimum Order Quantity: 100 Gram
| Jewelry Type | Vertical |
| Gold Purity | 22K |
| Necklace Weight | Up to 10 g |
| Jewelry Weight | 5–10 g |
| Necklace Style | Vertical Mala |
| Metal Color | Yellow Gold |
| Design Style | Plain |
| Gemstone Type | No Gemstone |
| Occasion | Festive Wear, Religious, Wedding, Daily Wear, Party Wear, Bridal, Office Wear |
| Gender | Women |
| Certification | BIS Hallmarked |
| Making Type | Casting |
Greetings From Sunbera India Pvt Ltd, Mumbai & Pune,
We are a leading Manufacturer, Wholesaler & Exporter of Gold, Diamond & 925 Silver Jewellery, Idols & Coins and Casting Jewelry.
( Rings, Bracelets, Tops, Necklaces, Kada, Pendants & More)
Additional Information:
- Production Capacity: 100 Kg
- Delivery Time: 7-10 Days
New Design Gold Vertical Mala
Product Brochure
| Brand | SUNBERA |
| Purity | 92% |
| Color | Golden |
| Type | MALA |
| Packaging Type | BOX |
| Is It Handmade | Handmade |
| Occasion | Regular Wear |
| Country of Origin | Made in India |
We are a leading Manufacturer, Wholesaler & Exporter of Gold & 925 Silver Jewellery & Diamond jewellery Idols, Vertical Mala, Mangalsutra and Casting Jewelry. we take customized order also.
Additional Information:
- Production Capacity: 1000KG
- Delivery Time: 7-10 DAYS
- Packaging Details: Standard quality worthy packaging will be provided
New Design 92% Gold Vertical Mala
Minimum Order Quantity: 100 Gram
Product Brochure
| Color | Golden |
| Brand | SUNBERA |
| Country of Origin | Made in India |
We are a Leading Manufacturer, Wholesaler & Exporter of Gold & 925 Silver Idols Jewellery & Diamond Jewellery Idols, Vertical Mala, Mangalsutra and Casting Jewelry. we take customized order also.
Additional Information:
- Production Capacity: 10KG
- Delivery Time: 7-10 DAYS
- Packaging Details: Standard quality worthy packaging will be provided
22KT New Design Gold Laxmi Mala
Minimum Order Quantity: 100 Gram
| Purity | 22 K |
| Brand | SUNBERA |
| Country of Origin | Made in India |
We are Manufacturers, Wholesaler and Exporters of Diamond Jewellery, Gold Jewellery and 925 Silver Idols Jewellery. We Manufacture Vertical Mala, Mangalsutra, Idols (Murti) , Casting Jewellery ( rings, bracelets, tops, necklaces, kada, pendants and more)
Additional Information:
- Production Capacity: 100 Kg
- Delivery Time: 7-10 Days