- Home
- »
- Products & Services
- »
- GOLD BRACELET
GOLD BRACELET
Gold Gents Bracelets
Product Brochure
| Material | Gold |
| Gender | Gents |
| Product Type | Gents Bracelets |
| Brand | Sunbera |
| Purity | 92% |
| Country of Origin | Made in India |
Gold Gents Bracelets
Product Brochure
| Brand | Sunbera |
| Type | Bracelet |
| Purity | 92% |
| Packaging Type | Box |
| Material | Gold |
| Country of Origin | Made in India |
Gold Gents Bracelets
Product Brochure
| Material | Gold |
| Gender | Gents |
| Product Type | Gents Bracelets |
| Color | Golden |
| Brand | Sunbera |
Ladies Bracelets 1
Product Brochure
| Brand | Sunbera |
| Type | Bracelet |
| Purity | 92% |
| Color | Golden |
| Packaging Type | Box |
| Material | Gold |
| Country of Origin | Made in India |
New Design Gents Gold Bracelet
Product Brochure
| Jewellery Type | GOLD BRACELET |
| Type | BRACELET |
| Brand | SUNBERA |
| Purity | 92% |
| Packaging Type | BOX |
| Color | GOLD |
| Material | GOLD |
| Country of Origin | Made in India |
We are a leading Manufacturer, Wholesaler & Exporter of Gold & 925 Silver Jewellery & Diamond jewellery Idols, Vertical Mala, Mangalsutra and Casting Jewelry. we take customized order also.
Additional Information:
- Production Capacity: 1000KG
- Delivery Time: 7-10 DAYS
- Packaging Details: Standard quality worthy packaging will be provided
22KT New Design Gold Gents Ring Plain
Minimum Order Quantity: 100 Gram
| Gold Purity | 22K |
| Ring Weight | Up to 4 g |
| Ring Style | Plain Band |
| Metal Color | Yellow Gold |
| Gemstone Type | No Gemstone |
| Occasion | Office Wear, Religious, Party Wear, Engagement, Wedding, Daily Wear |
| Finish | High Polish |
| Certification | BIS Hallmarked |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 Kg
- Delivery Time: 7-10 Days
22KT New Design Gold Baby Tops Plain
Minimum Order Quantity: 100 Gram
| Metal Color | Yellow Gold |
| Gold Purity | 22K |
| Earring Type | Stud |
| Earring Weight | 2–4 g |
| Gemstone Type | No Gemstone |
| Design Style | Plain |
| Occasion | Office Wear, Daily Wear, Wedding, Traditional, Party Wear, Festive Wear |
| Certification | BIS Hallmarked |
| Back Type | Push Back |
| Gender | Women |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 Kg
- Delivery Time: 7-10 Days
22KT New Design Gold Gents Ring Plain
Minimum Order Quantity: 100 Gram
| Gold Purity | 22K |
| Ring Weight | 6–8 g |
| Ring Style | Plain Band |
| Metal Color | Yellow Gold |
| Gemstone Type | No Gemstone |
| Occasion | Wedding, Daily Wear, Engagement, Office Wear, Party Wear |
| Finish | High Polish |
| Certification | BIS Hallmarked |
Additional Information:
- Production Capacity: 100 Kg
- Delivery Time: 7-10 Days
9KT New Design Gold Tops Plain
Minimum Order Quantity: 100 Gram
| Metal Color | Yellow Gold |
| Gold Purity | 9K |
| Earring Type | Stud |
| Earring Weight | Up to 2 g |
| Gemstone Type | No Gemstone |
| Design Style | Plain |
| Occasion | Daily Wear, Festive Wear, Traditional, Office Wear, Party Wear, Wedding |
| Certification | BIS Hallmarked |
| Back Type | Screw Back |
| Gender | Women |
Additional Information:
- Production Capacity: 100Kg
- Delivery Time: 7-10
Gold Gents Bracelets
Product Brochure
| Material | Gold |
| Finish | Gold Plated |
| Color | Golden |
| Brand | Sunbera |
| Purity | 92% |
| Country of Origin | Made in India |
Bahubali Lion Gold Ring
Product Brochure
| Gender | Male |
| Type | Ring |
| Brand | Sunbera |
| Purity | 92% |
| Jewellery Type | Bahubali Lion Gold Ring |
| Carat | 22kt |
| Packaging Type | box |
| Is It Handmade | Handmade |
| Country of Origin | Made in India |
We are a leading Manufacturer, Wholesaler & Exporter of Gold & 925 Silver Jewellery & Diamond jewellery Idols, Vertical Mala, Mangalsutra and Casting Jewelry. we take customized order also.
Additional Information:
- Production Capacity: 1000kg
- Delivery Time: 7-10 days
- Packaging Details: Standard quality worthy packaging will be provided